Concerts in Ohio

REGGAE / REGGAETON

9/16/2019 20:00 Morgan Heritage
10/04/2019 20:00 Roots Of A Rebellion & The Quasi Kings
10/05/2019 21:00 Elementree Livity Project & Roots of Rebellion
10/30/2019 20:00 Michael Franti & Spearhead
10/30/2019 20:30 Iya Terra
10/31/2019 20:00 Michael Franti & Spearhead

RAP / HIP HOP

9/19/2019 19:00 Hoodie Allen & Jake Miller
9/20/2019 20:00 Overcast Hip-Hop Festival
9/22/2019 18:00 Tyler The Creator
9/24/2019 19:00 Witt Lowry
9/25/2019 20:00 YFN Lucci
9/29/2019 20:00 Witt Lowry
10/01/2019 21:00 Yung Gravy
10/03/2019 19:30 Josh A & Jake Hill
10/04/2019 20:00 Legends Of Hip Hop
10/04/2019 19:30 Josh A & Jake Hill
10/05/2019 20:00 Legends Of Hip Hop: E-40, Mystikal, Scarface & 8 Ball
10/08/2019 19:30 Young Thug & Machine Gun Kelly
10/09/2019 19:00 Kid Quill
10/16/2019 18:30 Kevin Gates
10/16/2019 20:00 PnB Rock
10/18/2019 21:00 Kevin Gates
10/18/2019 21:00 Kevin Gates
10/25/2019 19:00 Chris Webby
10/26/2019 19:00 Nelly, Yung Joc, Mike Jones & Lil Flip
10/29/2019 19:30 Abhi The Nomad
10/30/2019 20:00 Big K.R.I.T.
11/02/2019 19:00 Chance The Rapper
11/04/2019 20:30 Big Freedia & Low Cut Connie
11/07/2019 19:00 Ghostemane
11/10/2019 20:00 ASAP Ferg
11/12/2019 19:00 ASAP Ferg
11/12/2019 19:00 Skizzy Mars
11/12/2019 19:30 Logic
11/14/2019 20:00 Yelawolf
11/15/2019 20:00 Hobo Johnson & The Lovemakers
11/17/2019 20:00 Domo Wilson
11/17/2019 20:00 Hobo Johnson & The Lovemakers

R&B / SOUL

9/20/2019 18:15 Chaka Khan
9/25/2019 20:00 Daniel Caesar & Koffee
9/25/2019 18:30 Chris Brown, Tory Lanez, Ty Dolla Sign & Joyner Lucas
10/03/2019 21:00 Lucky Daye
10/12/2019 20:00 Johnny Gill & Ralph Tresvant
10/20/2019 19:00 Jidenna
10/23/2019 20:00 Jidenna
10/23/2019 20:00 BJ The Chicago Kid
10/24/2019 19:30 Brick and Mortar & Dentist
10/26/2019 20:00 The O'Jays & The Isley Brothers
11/04/2019 19:30 Todrick Hall
11/14/2019 20:00 Ruben Studdard: Ruben Sings Luther
11/15/2019 20:00 The Commonheart
11/23/2019 20:00 All-4-One & Akron Symphony Orchestra
11/24/2019 19:30 The Temptations
12/13/2019 20:30 Norman Brown
5/06/2020 19:30 The Four Tops

POP / ROCK

8/27/2069 3:30 The Allman Betts Band
9/15/2019 19:30 Thin Lips
9/15/2019 19:00 Derek Webb
9/15/2019 20:00 The Struts
9/16/2019 19:00 Blink 182 & Lil Wayne
9/17/2019 20:00 Dave Hause and The Mermaid & Mercy Union
9/18/2019 20:00 Ashe & Charlie Burg
9/18/2019 19:00 David Leonard
9/18/2019 20:30 Dave Hause and The Mermaid
9/18/2019 20:30 Built To Spill
9/19/2019 20:00 Indigo Girls
9/19/2019 20:30 Dweezil Zappa
9/20/2019 19:30 The Turbos
9/20/2019 20:00 Indigo Girls
9/20/2019 19:00 Oso Oso, The Sidekicks & Future Teens
9/21/2019 21:00 Roger Clyne
9/21/2019 20:00 Indigo Girls
9/21/2019 19:00 Brian Howe
9/21/2019 19:30 Michael Stanley And The Resonators
9/21/2019 19:00 ZZ Top
9/21/2019 20:00 Michael Kelsey
9/22/2019 19:30 Blink 182 & All Time Low
9/22/2019 20:00 Berlin
9/23/2019 19:30 Brian Wilson & The Zombies
9/23/2019 19:00 Cuco
9/24/2019 19:30 Broadside
9/24/2019 19:00 Local Natives
9/24/2019 20:00 Nick Lowes Quality Rock & Roll Revue & Los Straitjackets
9/24/2019 20:00 The Blasters
9/25/2019 18:00 Bars and Melody
9/25/2019 19:30 King Crimson
9/26/2019 19:30 Amy Grant
9/26/2019 19:00 Sanctus Real
9/26/2019 20:00 Mac DeMarco
9/27/2019 19:30 REO Speedwagon
9/28/2019 20:00 Radio Lark
9/28/2019 19:00 Heart & Joan Jett and the Blackhearts
9/28/2019 19:00 Thunderstruck - A Tribute To AC/DC
9/28/2019 18:30 Flor - Band
9/28/2019 19:00 Kid Rock & Hank Williams Jr.
9/28/2019 18:30 Maggie Rogers
9/29/2019 18:15 Shinedown, Papa Roach & Asking Alexandria
9/29/2019 18:00 Bastille
9/29/2019 19:30 Nitty Gritty Dirt Band
9/30/2019 19:00 Devotchka & Joy Formidable
9/30/2019 19:30 Gus Dapperton
10/01/2019 20:00 Devotchka & Joy Formidable
10/01/2019 19:00 The Weeks
10/02/2019 20:00 Catfish and the Bottlemen
10/02/2019 19:30 Steve Hackett
10/03/2019 19:00 Reverend Horton Heat & The Delta Bombers
10/03/2019 20:00 Will Reagan & Andrea Marie
10/04/2019 20:00 Dark Star Orchestra
10/04/2019 18:00 Michale Graves
10/04/2019 20:30 Adrian Belew
10/05/2019 21:00 Night Riots, The Orphan The Poet & The Stolen
10/05/2019 19:30 Michael Stanley & The Resonators
10/05/2019 18:00 Will Reagan
10/06/2019 19:00 Danny Gokey
10/07/2019 20:00 O'Brother, The End Of The Ocean & Holy Fawn
10/08/2019 19:30 Bon Iver
10/08/2019 19:00 Half Alive
10/09/2019 19:00 Don Broco
10/10/2019 18:30 Robyn
10/10/2019 19:30 Styx
10/10/2019 19:00 Danny Gokey
10/11/2019 20:00 The Clarks
10/11/2019 19:30 Liverpool Legends
10/11/2019 19:00 Dark Star Orchestra
10/11/2019 21:00 Anders Osborne
10/11/2019 20:00 George Thorogood and The Destroyers
10/12/2019 20:30 The Clarks
10/12/2019 21:00 Kongos
10/12/2019 19:30 Switchfoot
10/12/2019 19:00 Benjamin Francis Leftwich
10/12/2019 20:00 George Thorogood
10/12/2019 20:00 Columbus Guitar Society: Raphael Feuillatre
10/13/2019 20:30 Thee Oh Sees
10/13/2019 19:00 Jesse Cook
10/13/2019 19:30 Switchfoot
10/13/2019 19:30 Toto
10/15/2019 21:00 Capstan, Rarity & Neverkept
10/15/2019 20:30 Kero Kero Bonito
10/15/2019 20:00 Little Feat
10/15/2019 20:00 Dermot Kennedy
10/15/2019 20:00 Tyrone Wells
10/16/2019 20:00 Mr Twin Sister & Moon King
10/16/2019 20:00 3.2
10/16/2019 19:30 Deep Purple
10/17/2019 19:00 Zach Williams
10/17/2019 20:00 Matt and Kim
10/17/2019 19:00 Shura
10/17/2019 20:30 Brand X
10/18/2019 19:30 Celine Dion
10/18/2019 18:30 AJR
10/19/2019 14:00 Zak Morgan
10/19/2019 20:00 Neil Zaza's One Dark Night
10/19/2019 20:00 Graham Nash
10/19/2019 20:00 Scotty Sire, Toddy Smith, Bruce Wiegner & Chris Bloom
10/19/2019 19:00 Thunderstruck - A Tribute To AC/DC
10/19/2019 19:00 Matt and Kim
10/19/2019 19:00 Tom Keifer
10/19/2019 20:00 Quiet Riot
10/20/2019 19:30 .38 Special
10/20/2019 19:30 Mat Kearney
10/20/2019 19:30 Celine Dion
10/21/2019 20:00 Richard Thompson & Eliza Gilkyson
10/22/2019 20:00 Marti Jones & Don Dixon
10/22/2019 19:00 Twenty One Pilots
10/22/2019 20:30 That 1 Guy
10/22/2019 19:30 Ray LaMontagne
10/22/2019 20:00 UFO & Last In Line
10/23/2019 19:00 Melvin Seals & JGB
10/24/2019 20:00 Ben Folds
10/24/2019 19:30 Celine Dion
10/25/2019 20:00 Joshua Radin & The Weepies
10/26/2019 21:00 98 Degrees
10/26/2019 20:00 Alejandro Aranda
10/26/2019 20:00 Mat Kearney
10/26/2019 19:30 Helen Welch
10/26/2019 19:00 Casting Crowns
10/26/2019 20:00 Little Steven and The Disciples of Soul
10/27/2019 19:00 That 1 Guy
10/27/2019 20:00 Sabaton
10/27/2019 19:00 Joshua Radin & The Weepies
10/29/2019 20:00 Rasputina & Charming Disaster
10/30/2019 18:30 Live Dead '69
10/30/2019 19:30 Boz Scaggs
10/30/2019 19:00 Little Steven and The Disciples of Soul
10/31/2019 19:00 Rasputina & Charming Disaster
11/01/2019 20:00 Paul Anka
11/01/2019 20:30 999 & The Clap
11/02/2019 20:00 Papadosio
11/02/2019 19:00 Julia Michaels
11/02/2019 20:00 Johnny Mathis
11/05/2019 20:00 Lucy Dacus & Liza Anne
11/06/2019 19:30 Kingston Trio
11/06/2019 20:00 Amber Run
11/07/2019 19:00 Conan Gray
11/08/2019 20:00 Daughtry
11/08/2019 21:00 Yacht Rock Revue
11/09/2019 19:30 Wilco
11/09/2019 19:30 Amy Helm Band
11/09/2019 20:00 Conan Gray
11/09/2019 20:00 Incubus
11/10/2019 19:30 Wilco
11/10/2019 18:30 White Reaper
11/11/2019 19:00 Charlotte Lawrence
11/11/2019 20:00 Incubus
11/11/2019 20:00 Elton John
11/15/2019 20:30 The Rippingtons
11/15/2019 20:30 Pigface
11/15/2019 21:00 Clan of Xymox
11/16/2019 20:00 Tinsley Ellis & Tommy Castro and The Painkillers
11/16/2019 19:00 Casting Crowns & Hillsong Worship
11/16/2019 20:00 Ambrosia
11/17/2019 19:00 Three Dog Night
11/17/2019 19:00 Clan of Xymox
11/19/2019 19:30 Elvis Costello and The Imposters
11/21/2019 19:30 Chon, Between The Buried and Me & Intervals
11/21/2019 19:30 Greyson Chance
11/21/2019 19:30 Tony Orlando
11/22/2019 20:30 Sasha Sloan
11/22/2019 19:30 Jackie Evancho
11/22/2019 19:00 Last Dinosaurs & Born Ruffians
11/23/2019 16:00 Straight No Chaser
11/23/2019 20:00 Straight No Chaser
11/24/2019 18:30 Our Last Night
11/25/2019 20:30 Allah-Las & Tim Hill
11/26/2019 19:30 Alice Cooper
11/27/2019 20:00 Jesse Henry Band plays Tom Petty's Wildflowers
11/29/2019 21:00 Guided by Voices
11/29/2019 18:30 Issues - The Band
11/29/2019 20:00 Pineapple Thief
11/30/2019 20:00 Welshly Arms
12/01/2019 19:00 Amy Grant & Michael W. Smith
12/01/2019 20:00 Reverend Horton Heat's Holiday Hayride
12/02/2019 19:30 Manchester Orchestra
12/04/2019 19:30 Straight No Chaser
12/05/2019 20:00 Straight No Chaser
12/05/2019 20:30 Rockapella
12/07/2019 20:00 Aqueous
12/07/2019 19:00 Josh Abbott Band
12/07/2019 19:00 Femmes of Rock
12/10/2019 20:00 Jim Brickman
12/11/2019 20:00 Jim Brickman
12/14/2019 20:00 Jim Brickman
12/15/2019 15:00 Guy Penrod
12/15/2019 15:00 Straight No Chaser
12/15/2019 19:30 Straight No Chaser
12/19/2019 19:30 Big Bad Voodoo Daddy
12/21/2019 20:30 Herman's Hermits & Peter Noone
1/18/2020 20:00 Columbus Guitar Society: Aron Berkner Duo
1/25/2020 20:00 The Lords Of 52nd Street
2/10/2020 19:00 King Princess
2/23/2020 19:30 Jim Brickman & Melissa Manchester
2/29/2020 20:00 Columbus Guitar Society: The Quaternaglia
3/05/2020 20:00 Geoff Tate
4/04/2020 20:00 Columbus Guitar Society: David Jacques
4/17/2020 19:30 The Isaacs & Terry Bradshaw

PERFORMANCE SERIES

2/27/2020 19:30 THE CHOIR OF MAN
2/29/2020 20:00 THE CHOIR OF MAN

OTHER

9/18/2019 20:00 Beatles vs. Stones
9/19/2019 19:30 Beatles vs. Stones - A Musical Showdown
9/20/2019 20:00 Sam Goodwill PHTHALO Album Release
9/20/2019 19:00 Catalina Wine Mixer and Bogart's Birthday Bash
9/20/2019 19:30 The Insiders - Tom Petty Tribute
9/21/2019 20:00 Straight On - Heart Tribute Band
9/21/2019 20:00 Perfect Strangers
9/21/2019 21:00 Love & Rock: Concert Musical Tribute to Women of Rock
9/25/2019 19:30 Remembering Hee Haw
9/27/2019 20:00 The Man In Black: Tribute To Johnny Cash
9/27/2019 20:30 Hollywood Nights - Bob Seger Tribute
9/28/2019 19:00 Green Day vs. Blink 182 vs. The Killers Tribute Night
9/28/2019 21:00 Wish You Were Here
9/28/2019 20:00 It Was Fifty Years Ago Today - A Tribute To The Beatles White Album
9/28/2019 19:00 Marvin Gaye Motown Tribute Band
9/28/2019 19:30 Mandy Gonzalez
10/04/2019 21:00 The Four Horsemen - Tribute to Metallica
10/05/2019 20:00 Livin' The Dream - Tribute Show
10/05/2019 21:30 Electric Feels: Indie Rock and Indie Dance Night
10/05/2019 20:00 U2 Revue
10/05/2019 19:00 Master of Tributes: Dayton - Creep, Santarium, Stupify & Renegades of Funk
10/05/2019 20:30 The Dirty Doors - A Tribute to The Doors
10/11/2019 20:00 Who's Bad - Michael Jackson Tribute Band
10/11/2019 20:00 Smells Like Nirvana - Nirvana Tribute
10/12/2019 19:30 Wish You Were Here
10/20/2019 19:30 Scott Bradlee's Postmodern Jukebox
10/20/2019 15:00 Pint Size Plays
10/21/2019 20:00 Clique Night - A Tribute To Twenty One Pilots
10/22/2019 19:00 Four By Four - A Musical Tribute
10/24/2019 20:00 Leonid & Friends - A Tribute to Chicago
10/25/2019 20:30 Rumours - A Fleetwood Mac Tribute
10/25/2019 20:00 BowieLive - David Bowie Tribute
10/25/2019 20:00 Pink Talking Fish
10/25/2019 20:00 Big Hair Halloween
10/26/2019 19:30 Zoso - The Ultimate Led Zeppelin Experience
10/26/2019 20:30 The Music of Cream
10/26/2019 20:00 Pavlo
10/27/2019 19:30 The Music of Cream
10/28/2019 19:30 Buddy Holly & Roy Orbison Hologram Show
10/29/2019 20:00 Scott Bradlee's Postmodern Jukebox
11/01/2019 19:30 John Mueller's Winter Dance Party
11/01/2019 21:00 My Posse In Effect - Beastie Boys Tribute
11/02/2019 20:00 Tapestry - A Tribute To Carole King
11/02/2019 20:00 Any Colour - Tribute to Pink Floyd's The Wall
11/07/2019 20:00 Zoso - Led Zeppelin Tribute Band
11/08/2019 19:30 Keith Furry & Jan Daily - Walkin' With Cash
11/14/2019 20:30 Journeyman - A Tribute to Eric Claption
11/14/2019 19:00 Ted Vigil - John Denver Tribute
11/15/2019 20:00 Journeyman
11/22/2019 20:00 Piano Men
11/30/2019 20:00 Elton John vs. Billy Joel Tribute
12/05/2019 20:00 Pink Talking Fish - A Tribute to Pink Floyd, The Talking Heads & Phish
12/21/2019 19:30 Holy Diver - Dio Tribute
12/27/2019 20:30 The Stranger - A Tribute To Billy Joel
2/14/2020 19:30 The Greatest Love - Whitney Houston Tribute
2/15/2020 20:00 The Greatest Love of All - Whitney Houston Tribute
3/07/2020 20:00 TAO: Drum Heart
3/26/2020 19:00 Divas3

NEW AGE

10/12/2019 18:00 Gaither Vocal Band
10/20/2019 19:00 George Winston
10/26/2019 19:00 New Age Hype Night
11/02/2019 20:30 Hiroshima
12/12/2019 20:30 George Winston
12/17/2019 19:30 Mannheim Steamroller Christmas
12/18/2019 16:00 Mannheim Steamroller Christmas
12/18/2019 20:00 Mannheim Steamroller Christmas
12/22/2019 19:00 Mannheim Steamroller Christmas
12/26/2019 19:00 Mannheim Steamroller Christmas
2/29/2020 19:30 The Moxie Strings

LATIN

10/27/2019 22:00 Bronco
11/07/2019 19:00 Los Lobos

JAZZ / BLUES

9/15/2019 19:30 Bill Frisell
9/15/2019 20:00 Keb Mo
9/19/2019 20:00 Frank Gambale Band
9/21/2019 20:30 Frank Gambale Band
9/22/2019 20:30 Jimmy Herring Band & The 5 of 7
9/26/2019 20:00 Tommy Emmanuel
9/27/2019 20:00 Billy Cobham Crosswind Project
9/27/2019 20:00 Tommy Emmanuel
10/06/2019 15:30 Columbus Blues Alliance Hall of Fame and 30 Years of Blue
10/12/2019 20:30 John Pizzarelli
10/17/2019 19:30 Columbus Jazz Orchestra: Byron Stripling, John Clayton, Benny Green & Jeff Hamilton - The Greatest Jazz Concert In The World
10/18/2019 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Byron Stripling, John Clayton, Benny Green & Jeff Hamilton - The Greatest Jazz Concert In The World
10/19/2019 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Byron Stripling, John Clayton, Benny Green & Jeff Hamilton - The Greatest Jazz Concert In The World
10/20/2019 15:00 Columbus Jazz Orchestra: Byron Stripling, John Clayton, Benny Green & Jeff Hamilton - The Greatest Jazz Concert In The World
10/20/2019 19:30 Herb Alpert & Lani Hall
10/23/2019 20:00 Kenny G
10/24/2019 20:00 Elephant Wrecking Ball
10/24/2019 20:00 Bobby Broom Trio - Set 1
10/24/2019 22:00 Bobby Broom Trio - Set 2
11/01/2019 20:00 Preservation Hall Jazz Band
11/02/2019 20:00 Amizade: An Evening With Peplowski & Figuereido Jazz Arts Group
11/03/2019 19:30 Black Violin
11/05/2019 19:30 Black Violin
11/06/2019 20:00 Hozier
11/06/2019 20:00 The California Honeydrops
11/07/2019 20:00 Hozier
11/13/2019 20:00 CHRIS THILE
11/14/2019 20:00 The Motet
11/16/2019 20:30 Marco Benevento
11/16/2019 20:00 The Motet
11/16/2019 19:30 David Bromberg Quintet
11/22/2019 20:30 Spyro Gyra
12/11/2019 19:30 Dave Koz Christmas
12/28/2019 20:00 Swingin' In The New Year With Byron Stripling Jazz Arts Group
2/14/2020 20:00 Ariel Pocock Quartet Jazz Arts Group
2/20/2020 19:30 Columbus Jazz Orchestra: Byron Stripling & Bria Skonberg - Modern Romance
2/21/2020 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Byron Stripling & Bria Skonberg - Modern Romance
2/22/2020 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Byron Stripling & Bria Skonberg - Modern Romance
2/23/2020 15:00 Columbus Jazz Orchestra: Byron Stripling & Bria Skonberg - Modern Romance
3/06/2020 20:00 Joe Bonamassa
3/07/2020 20:00 Joe Bonamassa
3/12/2020 19:30 Columbus Jazz Orchestra: Ian Finkel & Tony Glausi - Speakeasy Hot Jazz
3/13/2020 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Ian Finkel & Tony Glausi - Speakeasy Hot Jazz
3/14/2020 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Ian Finkel & Tony Glausi - Speakeasy Hot Jazz
3/15/2020 15:00 Columbus Jazz Orchestra: Ian Finkel & Tony Glausi - Speakeasy Hot Jazz
3/20/2020 19:30 The Blues Brothers Revue
4/03/2020 20:00 Melissa Aldana Quartet Jazz Arts Group
4/23/2020 19:30 Columbus Jazz Orchestra: Soul Time Machine - From Cab Calloway To Little Richard
4/24/2020 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Soul Time Machine - From Cab Calloway To Little Richard
4/25/2020 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Soul Time Machine - From Cab Calloway To Little Richard
4/26/2020 15:00 Columbus Jazz Orchestra: Soul Time Machine - From Cab Calloway To Little Richard

HOLIDAY

12/01/2019 15:00 Christmas with The Swingles
12/06/2019 19:00 Phillips, Craig & Dean Christmas
12/10/2019 19:00 A Charlie Brown Christmas
12/13/2019 19:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/14/2019 14:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/14/2019 19:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/15/2019 14:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/15/2019 19:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/18/2019 19:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/19/2019 19:30 A Very Merry Carpenters Tribute Christmas
12/19/2019 19:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/20/2019 19:30 A Carpenters Christmas
12/20/2019 19:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/21/2019 14:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/21/2019 19:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/22/2019 14:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert
12/22/2019 19:30 The Cleveland Orchestra Christmas Concert

HARD ROCK / METAL

9/16/2019 19:00 Periphery, Veil Of Maya & Covet
9/19/2019 18:30 Gwar
9/20/2019 19:00 Kataklysm, Exhorder, Krisiun & Hatchet
9/21/2019 19:00 Agnostic Front
9/22/2019 20:00 Agnostic Front
9/27/2019 21:00 Acid King
9/28/2019 19:00 God Of Nothing & Somewhere To Call Home
9/29/2019 19:30 Dream Theater
10/02/2019 19:00 The Faim & Stand Atlantic
10/02/2019 19:30 Disturbed
10/08/2019 19:00 Being As An Ocean. De'Wayne Jackson & Holding Absence
10/10/2019 18:00 Slaughter To Prevail, Bodysnatcher, Orthodox & Prison
10/10/2019 19:30 Ghost - The Band
10/11/2019 21:00 Jinjer
10/12/2019 19:00 Jinjer
10/15/2019 18:30 All That Remains, Lacuna Coil, Bad Omens & Uncured
10/15/2019 19:30 Ghost - The Band
10/17/2019 18:30 All That Remains, Lacuna Coil, Bad Omens & Uncured
10/18/2019 17:30 Jinjer
11/06/2019 20:00 Dream Theater
11/08/2019 19:00 Knocked Loose
11/12/2019 18:00 Slayer, Primus, Ministry & Philip H. Anselmo
11/19/2019 19:30 The Hu - Band
11/21/2019 20:00 The Hu - Band
11/26/2019 18:00 Static X & DevilDriver
11/27/2019 19:00 With Confidence, Seaway, Between You and Me & Doll Skin
11/29/2019 19:30 Static X & DevilDriver
12/03/2019 20:00 Steel Panther
12/04/2019 20:00 Steel Panther
12/28/2019 20:00 Prizoner, Lemon Sky & A Liar's Eyes
6/04/2020 19:30 Ozzy Osbourne & Megadeth

FESTIVAL / TOUR

9/20/2019 18:00 Grugelfest
9/22/2019 15:45 Outlaw Music Festival: Willie Nelson, Luke Combs, Bonnie Raitt & Brothers Osborne
9/27/2019 3:30 Lost Lands Music Festival - 3 Day Pass
9/27/2019 12:00 Lost Lands Music Festival - Friday Pass
9/28/2019 12:00 Lost Lands Music Festival - Saturday Pass
9/29/2019 12:00 Lost Lands Music Festival - Sunday Pass
11/27/2019 18:00 Grungefest
6/05/2020 3:30 2020 Bunbury Music Festival - 3 Day Pass
6/05/2020 12:00 2020 Bunbury Music Festival - Friday
6/06/2020 12:00 2020 Bunbury Music Festival - Saturday
6/07/2020 12:00 2020 Bunbury Music Festival - Sunday
6/18/2020 12:00 The Country Fest (Time: TBD) - Thursday
6/18/2020 3:30 The Country Fest: Luke Combs - 3 Day Pass
6/19/2020 12:00 The Country Fest (Time: TBD) - Friday
6/20/2020 12:00 The Country Fest (Time: TBD): Luke Combs - Saturday

COUNTRY / FOLK

9/15/2019 20:00 The Long Ryders
9/15/2019 19:30 Vince Gill
9/18/2019 20:00 Reckless Kelly
9/19/2019 19:00 Ward Davis & Charles Wesley Godwin
9/19/2019 20:00 Chris Pureka & Laura Gibson
9/19/2019 20:00 Reverend Peyton's Big Damn Band
9/20/2019 20:00 Gordon Lightfoot
9/20/2019 20:00 The Mavericks
9/20/2019 19:00 Miranda Lambert, Elle King, Pistol Annies & Caylee Hammack
9/20/2019 19:30 Rascal Flatts
9/21/2019 19:00 Y-Live: Blake Shelton, Justin Moore & Tyler Farr
9/21/2019 19:30 Blackberry Smoke
9/21/2019 20:00 Ward Davis
9/21/2019 20:00 Clint Black
9/25/2019 20:00 Patty Griffin & Scott Miller
9/26/2019 20:30 The Brother Brothers
9/26/2019 20:00 Chance McCoy
9/27/2019 19:00 Ian Noe
9/28/2019 17:30 Lee Brice
9/28/2019 19:00 Joe Mullins & The Radio Ramblers
9/28/2019 18:00 Luke Bryan
9/28/2019 19:00 Miranda Lambert, Elle King, Pistol Annies & Tenille Townes
10/02/2019 20:00 Lee Ann Womack
10/02/2019 19:00 Brent Cobb
10/03/2019 19:00 Lauren Alaina
10/03/2019 20:00 Cody Johnson
10/04/2019 22:00 Lily & Madeleine
10/04/2019 20:00 Kim Richey & Radney Foster
10/05/2019 18:00 Roadshow Futures Tour: Josh Wilson, For All Season, Peabod & Leanna Crawford
10/05/2019 19:00 Jake Roberts Band
10/10/2019 20:00 Josh Turner
10/10/2019 20:00 Hardy
10/11/2019 20:00 Hardy
10/11/2019 20:30 Michael Martin Murphey
10/12/2019 19:00 Heather Roush Band
10/16/2019 19:00 Carrie Underwood, Maddie and Tae & Runaway June
10/18/2019 20:00 Lyle Lovett And His Acoustic Group
10/18/2019 20:00 Charlie Parr CD Release Party
10/19/2019 20:00 Ruston Kelly
10/19/2019 20:00 Mary Chapin Carpenter & Shawn Colvin
10/22/2019 19:00 The Band Perry & Phangs
10/23/2019 19:30 Kelsey Waldon
10/23/2019 19:00 Marika Hackman
10/25/2019 19:30 Vince Gill
10/25/2019 19:00 Mason Ramsey
10/26/2019 20:00 Rodney Atkins
10/26/2019 19:00 Drake White
10/26/2019 19:30 Roots and Boots: Sammy Kershaw, Aaron Tippin & Collin Raye
10/26/2019 19:30 Trisha Yearwood
10/27/2019 19:00 Woody Pines & The Coal Cave Hollow Boys
10/27/2019 19:30 Trisha Yearwood
10/31/2019 20:30 Ruston Kelly
10/31/2019 19:00 Ryan Bingham
11/03/2019 19:30 Asleep at the Wheel
11/06/2019 20:00 Ryan Bingham
11/07/2019 20:30 Harley Poe
11/08/2019 21:00 Travis Tritt
11/08/2019 19:00 Liza Anne
11/09/2019 20:30 Diamond Rio
11/10/2019 20:00 The Outlaws
11/10/2019 20:00 The Wood Brothers
11/13/2019 19:00 Alex Cameron
11/15/2019 19:30 Arlo Guthrie
11/16/2019 19:00 Luke Combs
11/17/2019 19:30 Kris Kristofferson & The Strangers
11/22/2019 20:00 Chase Rice & Cale Dodds
11/23/2019 19:00 Reverend Peyton's Big Damn Band
11/29/2019 20:00 Wynonna Judd & The Big Noise
11/30/2019 19:00 Jon Langston
12/05/2019 19:00 Whiskey Myers
12/13/2019 20:00 Home Free Vocal Band
12/14/2019 20:00 Home Free Vocal Band
12/14/2019 19:00 Morgan Evans
12/21/2019 19:30 Lonestar & Phil Vassar
12/28/2019 19:00 CAAMP
12/31/2019 20:00 CAAMP
1/12/2020 15:00 Rhonda Vincent and The Rage
1/18/2020 19:30 The Small Glories
2/14/2020 19:30 Jenn Bostic
3/21/2020 19:30 Wild Carrot
4/28/2020 19:00 The Gatlin Brothers
5/08/2020 20:00 Four Bitchin' Babes

COMEDY

9/15/2019 19:00 Sommore
9/19/2019 19:00 Nick Kroll
9/21/2019 20:00 Norm MacDonald
9/26/2019 20:00 Anjelah Johnson
9/26/2019 20:00 Kathleen Madigan
9/27/2019 20:00 Ron White
9/27/2019 19:30 Anjelah Johnson
9/27/2019 19:00 Kathleen Madigan
9/28/2019 19:00 Anjelah Johnson
9/28/2019 19:00 Sebastian Maniscalco
10/04/2019 20:00 Lewis Black
10/04/2019 22:00 Bill Bellamy
10/04/2019 19:30 Bill Bellamy
10/05/2019 20:00 Lewis Black
10/05/2019 21:30 Bill Bellamy
10/05/2019 19:00 Bill Bellamy
10/05/2019 19:00 Nate Bargatze
10/06/2019 19:00 Bill Bellamy
10/06/2019 21:30 Nate Bargatze
10/06/2019 19:00 Nate Bargatze
10/08/2019 19:00 Theo Von
10/09/2019 19:00 Bianca Del Rio
10/10/2019 20:00 Danny Gonzalez
10/11/2019 19:00 Jerry Seinfeld
10/18/2019 20:00 Dane Cook
10/19/2019 20:00 David Sedaris
10/20/2019 19:30 Billy Gardell
10/20/2019 15:00 David Sedaris
10/21/2019 19:30 David Sedaris
10/26/2019 17:00 Jeff Dunham
10/26/2019 19:00 J.B. Smoove
10/26/2019 20:00 Joe Rogan
11/01/2019 19:30 Colin Mochrie & Brad Sherwood
11/07/2019 21:30 Bert Kreischer
11/07/2019 19:00 Bert Kreischer
11/08/2019 20:00 Justin Willman
11/08/2019 21:30 Bert Kreischer
11/08/2019 19:00 Bert Kreischer
11/09/2019 19:30 Tim Hawkins
11/15/2019 22:00 Godfrey
11/15/2019 19:30 Godfrey
11/16/2019 21:30 Godfrey
11/16/2019 19:00 Godfrey
11/17/2019 19:00 Godfrey
11/21/2019 19:00 Bert Kreischer
11/21/2019 19:30 Karlous Miller
11/22/2019 19:30 Lil Duval
11/22/2019 21:30 Bert Kreischer
11/22/2019 19:00 Bert Kreischer
11/22/2019 22:00 Karlous Miller
11/22/2019 19:30 Karlous Miller
11/22/2019 20:00 Nick Offerman
11/23/2019 20:30 Chad Prather
11/23/2019 19:00 Second City Touring Company
11/23/2019 21:30 Second City Touring Company
11/23/2019 20:00 Lil Duval
11/23/2019 21:30 Bert Kreischer
11/23/2019 19:00 Bert Kreischer
11/23/2019 21:30 Karlous Miller
11/23/2019 19:00 Karlous Miller
11/23/2019 20:00 Nick Offerman
11/24/2019 19:00 Karlous Miller
11/27/2019 19:30 Kerwin Claiborne
11/30/2019 20:00 Ken Jeong
12/05/2019 19:30 Guy Torry
12/06/2019 22:00 Tom Segura
12/06/2019 19:00 Tom Segura
12/06/2019 22:00 Guy Torry
12/06/2019 19:30 Guy Torry
12/07/2019 20:00 Brian Posehn
12/08/2019 19:00 Pretty Ricki
12/12/2019 19:30 Brian Regan
1/18/2020 20:30 Colin Mochrie & Asad Mecci: Hyprov - Improv Under Hypnosis
1/31/2020 19:00 Popovich Comedy Pet Theater
2/14/2020 20:00 Colin Mochrie & Asad Mecci: Hyprov - Improv Under Hypnosis

CLASSICAL

9/15/2019 14:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell - Renee Elise Goldsberry
9/19/2019 19:30 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Romeo & Juliet
9/20/2019 11:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Strauss and Dessner
9/20/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Romeo & Juliet
9/21/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Strauss and Dessner
9/21/2019 20:00 Akron Symphony Orchestra: Benjamin Zander - Tchaikovsky No. 4
9/26/2019 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Twisted 3 With BalletMet & Opera Columbus
9/26/2019 19:30 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Mahler's Fifth
9/27/2019 20:00 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Twisted 3 With BalletMet & Opera Columbus
9/28/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Eun Sun Kim - Anne-Sophie Mutter Plays Beethoven
9/28/2019 20:00 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Twisted 3 With BalletMet & Opera Columbus
9/28/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Mahler's Fifth
9/29/2019 15:00 River Cities Symphony Pops Concert
9/29/2019 14:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Eun Sun Kim - Anne-Sophie Mutter Plays Beethoven
9/29/2019 15:00 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Twisted 3 With BalletMet & Opera Columbus
10/04/2019 20:00 Dayton Philharmonic Orchestra: Neal Gittleman - Beethovens Fifth Symphony
10/05/2019 20:00 Dayton Philharmonic Orchestra: Neal Gittleman - Beethovens Fifth Symphony
10/05/2019 20:00 Cincinnati Pops Orchestra: America's Wonders in 3D
10/06/2019 15:00 New Albany Symphony Orchestra: Dr. Michael G. Martin - Mahler 2: The Resurrection
10/11/2019 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - American Festival
10/11/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Alan Gilbert - Bach & Brahms
10/11/2019 11:00 The Cleveland Orchestra: Alan Gilbert - Bach & Brahms
10/12/2019 19:30 Springfield Symphony Orchestra: Jennifer Koh - Uncommon Women
10/12/2019 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - American Festival
10/12/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Alan Gilbert - Bach & Brahms
10/13/2019 15:00 Daniel Hsu
10/13/2019 19:00 ProMusica Chamber Orchestra: Vadim Gluzman - Opening Night
10/17/2019 19:30 Yumi Kurosawa
10/17/2019 19:30 The Cleveland Orchestra: Jaap van Zweden - Beethoven's Seventh
10/18/2019 11:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Bolero and Rouse Premiere
10/18/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Jaap van Zweden - Beethoven's Seventh
10/19/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Bolero and Rouse Premiere
10/19/2019 20:00 Akron Symphony Orchestra: Christopher Wilkins - Symphonic Shakespeare
10/19/2019 16:00 Chamber Music Columbus: David Finckel, Wu Han & Philip Seltzer
10/19/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Jaap van Zweden - Beethoven's Seventh
10/22/2019 19:30 The Four Italian Tenors
10/24/2019 19:30 The Cleveland Orchestra: Dima Slobodeniouk - Liszt
10/25/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno - Dvorak's New World Symphony
10/26/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno - Dvorak's New World Symphony
10/26/2019 19:30 Ohio Valley Symphony: Keitaro Harada - Fabulous Flute
10/26/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Dima Slobodeniouk - Liszt
10/27/2019 15:00 Rachel Cheung
10/30/2019 19:30 Glenn Miller Orchestra
11/01/2019 20:00 Something Wonderful: The Songs of Rodgers and Hammerstein
11/01/2019 20:00 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr & Paul Rissmann - Schubert's Unfinished Symphony
11/01/2019 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - The Romantic Cello
11/02/2019 20:00 Something Wonderful: The Songs of Rodgers and Hammerstein
11/02/2019 17:30 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr & Richard Scofano - Schubert and Scofano
11/02/2019 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - The Romantic Cello
11/03/2019 19:00 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr & Richard Scofano - Schubert and Scofano
11/03/2019 15:00 The Cleveland Orchestra: Mitsuko Uchida - Schubert
11/07/2019 19:30 The Cleveland Orchestra: Jakub Hrusa - Beethoven's Eroica
11/08/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Petrouchka and Tchaikovsky
11/08/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Jakub Hrusa - Beethoven's Eroica
11/09/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Petrouchka and Tchaikovsky
11/09/2019 19:30 Springfield Symphony Orchestra: Capathia Jenkins & Ryan Shaw - Aretha's Tribute Jubilee
11/09/2019 19:30 Ohio Valley Symphony: Tim Berens - Salute To Our Veterans
11/09/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Jakub Hrusa - Beethoven's Eroica
11/10/2019 15:00 The Cleveland Orchestra: Jakub Hrusa - Beethoven's Eroica
11/14/2019 19:30 The Cleveland Orchestra: Jakub Hrusa - Adams & Mahler
11/15/2019 11:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Thomas Wilkins - American Life
11/15/2019 10:00 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Chopin Piano Concerto & Enigma Variations - Dress Rehearsal
11/15/2019 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Chopin Piano Concerto & Enigma Variations
11/16/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Thomas Wilkins - American Life
11/16/2019 20:00 Akron Symphony Orchestra: Christopher Wilkins - The Four Seasons
11/16/2019 20:00 Chamber Music Columbus: Modigliani Quartet
11/16/2019 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Chopin Piano Concerto & Enigma Variations
11/16/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Jakub Hrusa - Adams & Mahler
11/17/2019 19:00 Cincinnati Pops Orchestra: Stuart Chafetz - Totally 80s
11/17/2019 15:00 The Cleveland Orchestra: Jakub Hrusa - Adams & Mahler
11/21/2019 20:00 The Dustbowl Revival
11/21/2019 19:30 The Cleveland Orchestra: Nicholas McGegan - Hummel & Haydn
11/22/2019 19:30 Cincinnati Symphony Orchestra: Andre de Ridder - American Perspective
11/22/2019 19:00 The Cleveland Orchestra: Nicholas McGegan - Hummel & Haydn
11/23/2019 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Handel's Messiah
11/23/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Nicholas McGegan - Hummel & Haydn
11/24/2019 14:00 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Handel's Messiah
11/29/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Lorenzo Viotti & Yuja Wang - Rachmaninoff
11/30/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: James Conlon - Tchaikovsky and Schumann
11/30/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Lorenzo Viotti & Yuja Wang - Rachmaninoff
12/01/2019 14:00 Cincinnati Symphony Orchestra: James Conlon - Tchaikovsky and Schumann
12/01/2019 15:00 The Cleveland Orchestra: Lorenzo Viotti & Yuja Wang - Rachmaninoff
12/04/2019 19:30 Columbus Jazz Orchestra: Home For The Holidays
12/04/2019 19:30 Cirque Musica: Holiday Wishes
12/05/2019 19:30 Columbus Jazz Orchestra: Home For The Holidays
12/05/2019 19:00 Cirque Musica: Holiday Wishes
12/05/2019 19:30 The Cleveland Orchestra: Nikolaj Szeps-Znaider - Sleeping Beauty
12/06/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Paolo Bortolameolli - Schumann's Paradise
12/06/2019 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Home For The Holidays
12/06/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Nikolaj Szeps-Znaider - Sleeping Beauty
12/06/2019 11:00 The Cleveland Orchestra: Nikolaj Szeps-Znaider - Sleeping Beauty
12/07/2019 10:30 Cincinnati Symphony Orchestra: John Morris Russell - The Snowman
12/07/2019 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Paolo Bortolameolli - Schumann's Paradise
12/07/2019 20:00 Columbus Jazz Orchestra: Home For The Holidays
12/07/2019 19:30 Ohio Valley Symphony: Steven Huang - The Christmas Show
12/07/2019 20:00 The Cleveland Orchestra: Nikolaj Szeps-Znaider - Sleeping Beauty
12/08/2019 19:30 Cantus
12/08/2019 15:00 Columbus Jazz Orchestra: Home For The Holidays
12/13/2019 19:30 Akron Symphony Orchestra: Christopher Wilkins - Home For The Holidays
12/13/2019 19:30 ProMusica Chamber Orchestra: Robert J. Ward - Messiah Side By Side Sing-Along
12/13/2019 20:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Megan Hilty - Holiday Pops
12/14/2019 17:30 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr & Colin Currie - Sounds of The Season
12/14/2019 19:30 Tuscarawas Philharmonic: Eric Benjamin - Holiday Journeys
12/14/2019 20:00 Andrea Bocelli
12/14/2019 20:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Megan Hilty - Holiday Pops
12/14/2019 14:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Megan Hilty - Holiday Pops
12/15/2019 19:00 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr & Colin Currie - Sounds of The Season
12/15/2019 14:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Megan Hilty - Holiday Pops
12/15/2019 19:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Megan Hilty - Holiday Pops
12/22/2019 15:00 New Albany Symphony Orchestra: Holiday Spectacular
12/31/2019 20:00 Cincinnati Pops Orchestra: Capathia Jenkins & Tony DeSare - A New Year's Eve Tribute To Frank and Ella
1/03/2020 19:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban In Concert
1/04/2020 19:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban In Concert
1/05/2020 14:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban In Concert
1/10/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Renee Fleming and Rachmaninoff
1/10/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov & Natasha Paremski - Rachmaninoff & Tchaikovsky
1/10/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Mozart
1/10/2020 11:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Mozart
1/11/2020 19:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Renee Fleming and Rachmaninoff
1/11/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov & Natasha Paremski - Rachmaninoff & Tchaikovsky
1/11/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Mozart
1/12/2020 19:00 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr & Esther Yoo - Tchaikovsky's Violin Concerto
1/12/2020 14:00 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov & Natasha Paremski - Rachmaninoff & Tchaikovsky
1/18/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - 125th Anniversary Concert
1/18/2020 20:00 Akron Symphony Orchestra: Christopher Wilkins - Mahler Fifth
1/18/2020 19:30 Springfield Symphony Orchestra: Cecile Licad - Mozart Serenade
1/18/2020 14:00 Columbus Symphony Orchestra: Harry Potter and the Goblet of Fire In Concert
1/18/2020 20:00 Columbus Symphony Orchestra: Harry Potter and the Goblet of Fire In Concert
1/19/2020 14:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - 125th Anniversary Concert
1/24/2020 11:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Simone Young - Schubert's The Great
1/24/2020 10:00 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Russian Winter Festival II: Exotic Masterpieces - Dress Rehearsal
1/24/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Russian Winter Festival II: Exotic Masterpieces
1/25/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Simone Young - Schubert's The Great
1/25/2020 16:00 Chamber Music Columbus: American Brass Quintet
1/25/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Russian Winter Festival II: Exotic Masterpieces
1/29/2020 19:30 Cincinnati Symphony Orchestra: Keitaro Harada - Singulis Et Simul
1/31/2020 20:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Marcus Roberts - Gershwin's Rhapsody In Blue
2/01/2020 19:30 Tuscarawas Philharmonic: Eric Benjamin - Rhapsody In Blue
2/01/2020 20:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Marcus Roberts - Gershwin's Rhapsody In Blue
2/01/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Shadows, Seas & Sorcerers
2/02/2020 14:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Marcus Roberts - Gershwin's Rhapsody In Blue
2/06/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Susanna Malkki - Sibelius's First
2/07/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Ravel's Enchantment
2/08/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Ravel's Enchantment
2/08/2020 19:30 Akron Symphony Orchestra: Jonathon Turner - Gospel Meets Symphony
2/08/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Susanna Malkki - Sibelius's First
2/13/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Philippe Herreweghe - Beethoven & Mozart
2/14/2020 19:00 The Cleveland Orchestra: Philippe Herreweghe - Beethoven & Mozart
2/15/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Philippe Herreweghe - Beethoven & Mozart
2/16/2020 15:00 The Cleveland Orchestra: Philippe Herreweghe - Beethoven & Mozart
2/18/2020 19:30 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell - Ledisi's Let Love Rule
2/20/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Michael Tilson Thomas - Symphonie Fantastique
2/21/2020 19:30 Saint Saens Organ Symphony with Cameron Carpenter
2/21/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Michael Tilson Thomas - Symphonie Fantastique
2/22/2020 20:00 Akron Symphony Orchestra: Christopher Wilkins - Mozart Requiem
2/22/2020 19:30 Springfield Symphony Orchestra: Lindsay Deutsch - Take 3
2/22/2020 19:30 Saint Saens Organ Symphony with Cameron Carpenter
2/22/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Michael Tilson Thomas - Symphonie Fantastique
2/27/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Herbert Blomstedt - Bruckner
2/28/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Bluebeard's Castle
2/28/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Herbert Blomstedt - Bruckner
2/29/2020 16:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Beethoven Akademie 1808
2/29/2020 16:00 Chamber Music Columbus: Calidore String Quartet
2/29/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Bluebeard's Castle
2/29/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Herbert Blomstedt - Bruckner
3/01/2020 14:30 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Beethoven Akademie 1808
3/05/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Mendelssohn's Second
3/06/2020 19:30 Cincinnati Symphony Orchestra: John Morris Russell - Classical Roots
3/06/2020 10:00 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Peaks of Beauty and Devotion - Dress Rehearsal
3/06/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Peaks of Beauty and Devotion
3/07/2020 19:30 Tuscarawas Philharmonic: Eric Benjamin - String Masterpiece
3/07/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Peaks of Beauty and Devotion
3/07/2020 20:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Paul Shaffer - The Cincinnati Sound
3/07/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Mendelssohn's Second
3/08/2020 14:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell & Paul Shaffer - The Cincinnati Sound
3/12/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Schubert's Great Symphony
3/13/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Jonathan Cohen - Handel In Rome: The Delirium of Love
3/14/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Jonathan Cohen - Handel In Rome: The Delirium of Love
3/14/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Schubert's Great Symphony
3/15/2020 15:00 New Albany Symphony Orchestra: O-H-I-O
3/20/2020 10:00 Columbus Symphony Orchestra: Larry Rachleff - Beethoven At 250: An Apotheosis of Energy - Dress Rehearsal
3/20/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Larry Rachleff - Beethoven At 250: An Apotheosis of Energy
3/21/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Larry Rachleff - Beethoven At 250: An Apotheosis of Energy
3/21/2020 19:30 Ohio Valley Symphony; Keitaro Harada - Romantic Cello
3/27/2020 11:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Peter Oundjian & Emanuel Ax - Manny and Mozart
3/27/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - The Rite of Spring
3/28/2020 10:30 Cincinnati Symphony Orchestra: Peter and The Wolf
3/28/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Peter Oundjian & Emanuel Ax - Manny and Mozart
3/28/2020 20:00 Akron Symphony Orchestra: Christopher Wilkins - Appalachian Spring
3/28/2020 16:00 Chamber Music Columbus: Anthony McGill
3/28/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - The Rite of Spring
4/03/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Beethoven No. 8 and So Percussion
4/03/2020 20:00 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr & Paul Rissmann - Mozart's Journey Of A Genius
4/04/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Beethoven No. 8 and So Percussion
4/04/2020 19:30 Tuscarawas Philharmonic: Eric Benjamin - Different Drums
4/05/2020 19:00 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr - Mozart and The Masters
4/14/2020 19:30 Cincinnati Pops Orchestra: Bruce Hornsby and The Noisemakers
4/16/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Jahja Ling - Dvorak's New World
4/17/2020 11:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Xian Zhang - Rachmaninoff and Prokofiev
4/17/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Beethoven At 250: The Ninth Symphony
4/17/2020 19:00 The Cleveland Orchestra: Jahja Ling - Dvorak's New World
4/18/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Xian Zhang - Rachmaninoff and Prokofiev
4/18/2020 20:00 Chamber Music Columbus: Bentano Quartet & Dawn Upshaw
4/18/2020 19:30 Columbus Symphony Orchestra: Rossen Milanov - Beethoven At 250: The Ninth Symphony
4/18/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Jahja Ling - Dvorak's New World
4/19/2020 15:00 The Cleveland Orchestra: Jahja Ling - Dvorak's New World
4/23/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Thomas Sondergard - Debussy's La Mer
4/24/2020 11:00 The Cleveland Orchestra: Thomas Sondergard - Debussy's La Mer
4/25/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Guy Braunstein - Transfigured Night
4/25/2020 19:30 Springfield Symphony Orchestra: Monica Huggett - Vivaldi's Four Seasons
4/25/2020 19:30 Ohio Valley Symphony: Appalachian Spring
4/25/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Thomas Sondergard - Debussy's La Mer
4/26/2020 15:00 Joanna Frankel Plays Higdon
4/26/2020 14:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Guy Braunstein - Transfigured Night
4/30/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Matthias Pintscher - Brahms Quartet
5/01/2020 20:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell - Dreamworks Animation In Concert
5/02/2020 14:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell - Dreamworks Animation In Concert
5/02/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Matthias Pintscher - Brahms Quartet
5/02/2020 20:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell - Dreamworks Animation In Concert
5/03/2020 14:00 Cincinnati Pops Orchestra: John Morris Russell - Dreamworks Animation In Concert
5/07/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Dvorak
5/08/2020 11:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Mozart's Paris
5/08/2020 11:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Truls Mork plays Dvorak
5/09/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Mozart's Paris
5/09/2020 17:30 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr - Brahms and Shaw
5/09/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Dvorak
5/10/2020 19:00 ProMusica Chamber Orchestra: David Danzmayr - Brahms and Shaw
5/16/2020 20:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Mahler 3 and Adolphe Premiere
5/16/2020 20:00 Akron Symphony Orchestra: Christopher Wilkins - Symphonic Dances
5/16/2020 19:30 Springfield Symphony Orchestra: Carmina Burana
5/16/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Lulu
5/17/2020 14:00 Cincinnati Symphony Orchestra: Louis Langree - Mahler 3 and Adolphe Premiere
5/19/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Lulu
5/22/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Lulu
5/23/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - African American & Czech Composers
5/28/2020 19:30 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Pictures at an Exhibition
5/29/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Pictures at an Exhibition
5/30/2020 20:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Pictures at an Exhibition
5/31/2020 15:00 The Cleveland Orchestra: Franz Welser-Most - Pictures at an Exhibition
6/06/2020 19:30 Tuscarawas Philharmonic: Eric Benjamin - Hey Mavis!

BLUEGRASS

9/26/2019 19:00 Greensky Bluegrass
11/19/2019 20:30 Billy Strings
12/11/2019 21:00 The Kitchen Dwellers
1/05/2020 20:00 The Dead South
1/14/2020 20:00 The Dead South
1/18/2020 19:00 We Banjo 3
3/04/2020 20:00 We Banjo 3

ALTERNATIVE

9/15/2019 19:00 The Red Jumpsuit Apparatus & Eyes Set To Kill
9/15/2019 20:00 Cursive
9/16/2019 20:00 Brant Bjork & Ecstatic Vision
9/16/2019 20:00 The Supersuckers
9/16/2019 20:00 Sun Kil Moon
9/17/2019 19:00 Bury Your Dead, Upon A Burning Body, Great American Ghost & Born A New
9/17/2019 20:00 Bad Suns
9/17/2019 20:00 Jenny Lewis
9/18/2019 19:30 Angels & Airwaves
9/19/2019 18:30 Rancid & Pennywise
9/20/2019 19:00 The Red Jumpsuit Apparatus & Eyes Set To Kill
9/20/2019 21:00 Kristin Hersh
9/20/2019 19:30 Mo Lowda and The Humble & Ona
9/20/2019 19:30 Craig Finn and The Uptown Controllers
9/20/2019 19:00 The Band Camino
9/20/2019 20:00 Band of Skulls
9/20/2019 18:45 Kamelot
9/21/2019 18:00 Blessthefall & Escape The Fate
9/21/2019 19:00 Lacey Sturm
9/21/2019 19:00 Generationals
9/22/2019 18:30 Lacey Sturm
9/22/2019 20:00 The Detroit Cobras & The Venus Flytraps
9/23/2019 19:30 Bad Religion
9/24/2019 20:00 Scott Stapp
9/24/2019 19:00 Stone Temple Pilots & Rival Sons
9/24/2019 19:00 Bleached
9/24/2019 20:00 Andrew Bird
9/25/2019 20:00 Rose Of The West & The Halamays
9/25/2019 20:00 Andy Grammer
9/26/2019 20:00 Andy Grammer
9/26/2019 20:30 Southern Culture On The Skids
9/26/2019 20:30 Felix Pastorius's Hipster Assassins
9/27/2019 19:00 Pup
9/27/2019 19:00 Delain & Amorphis
9/29/2019 19:30 Mom and Dad & David Liebe Hart
9/29/2019 18:30 Streetlight Manifesto
9/30/2019 18:00 Grayscale
9/30/2019 19:00 Thom Yorke
9/30/2019 19:00 The Black Keys, Modest Mouse & Repeat Repeat
10/01/2019 19:30 Black Label Society
10/01/2019 19:30 Theory of a Deadman
10/02/2019 20:30 The Melvins
10/02/2019 19:00 The Black Keys, Modest Mouse & Repeat Repeat
10/03/2019 18:00 Of Mice and Men - Band
10/03/2019 20:00 Magic City Hippies
10/03/2019 20:00 Senses Fail, Hot Mulligan & Yours Truly
10/03/2019 20:00 The Rocket Summer
10/03/2019 20:00 Mike Watt & The Missingmen
10/04/2019 19:00 Sublime with Rome
10/04/2019 19:30 Cavetown
10/04/2019 19:00 The Melvins
10/05/2019 21:00 Legendary Pink Dots
10/05/2019 20:00 Martha Davis
10/06/2019 20:00 Man Man & GRLwood
10/06/2019 18:30 Noah Gundersen
10/06/2019 20:30 Mike Watt & The Missingmen
10/07/2019 19:00 Lagwagon & Face To Face
10/09/2019 19:00 Less Than Jake & Bowling For Soup
10/09/2019 20:00 Austin Plaine
10/10/2019 20:30 Arielle
10/10/2019 19:00 Half Moon Run
10/11/2019 18:30 Nonpoint
10/11/2019 19:00 The Early November, Have Mercy & Owel
10/11/2019 20:00 Sun Seeker & Duncan Fellows
10/11/2019 19:45 Less Than Jake & Bowling For Soup
10/12/2019 19:00 The Early November, Have Mercy & Owel
10/12/2019 19:00 The Number Twelve Looks Like You, God Mother & Pound
10/12/2019 20:00 Here Come the Mummies
10/12/2019 20:00 Cracker
10/13/2019 20:00 Ballyhoo!, Artikal Sound System & Fayuca
10/13/2019 19:00 SHAED
10/15/2019 19:00 Ballyhoo!
10/15/2019 20:00 Steven Page
10/16/2019 19:00 Electric Six
10/16/2019 20:00 Tegan and Sara
10/16/2019 19:00 Shovels and Rope
10/16/2019 19:30 Trey Anastasio
10/16/2019 19:30 The Head and The Heart
10/16/2019 20:30 Mudhoney
10/17/2019 20:00 Keller Williams
10/18/2019 20:00 Taking Back Sunday
10/19/2019 18:30 My Life with the Thrill Kill Kult
10/19/2019 20:00 Jay Som
10/19/2019 20:00 Taking Back Sunday
10/20/2019 19:00 DIIV & Chastity
10/21/2019 20:00 Taking Back Sunday
10/22/2019 20:00 Taking Back Sunday
10/23/2019 19:30 Trey Anastasio
10/24/2019 20:00 Los Straitjackets
10/24/2019 20:00 Sam Bush & The Travelin' McCourys
10/25/2019 20:00 The Menzingers
10/25/2019 20:00 Mike Doughty
10/26/2019 19:00 Melanie Martinez - Musician
10/27/2019 19:30 Mystery Skulls
10/27/2019 20:00 Matt Maeson
10/29/2019 18:00 Ice Nine Kills
10/29/2019 19:00 The Dangerous Summer, Arms Akimbo & Locket
10/30/2019 18:00 Ice Nine Kills
11/01/2019 20:00 Blue October
11/01/2019 19:00 Sleater-Kinney
11/01/2019 18:00 Starset
11/02/2019 19:00 Icon for Hire
11/03/2019 20:00 Clairo
11/03/2019 18:00 The Japanese House
11/04/2019 20:00 The Japanese House
11/05/2019 18:30 Icon for Hire
11/05/2019 19:30 X Ambassadors
11/07/2019 20:00 Kishi Bashi
11/08/2019 20:00 The Interrupters
11/09/2019 18:30 Simple Plan & State Champs
11/09/2019 22:00 Eptic
11/09/2019 21:00 Ripe & Castlecomer
11/10/2019 20:00 New Found Glory, Hawthorne Heights, Free Throw & Jetty Bones
11/10/2019 19:30 Filmore
11/11/2019 19:00 The Neighbourhood
11/12/2019 19:00 The Maine
11/12/2019 20:00 The Neighbourhood
11/15/2019 18:30 A Day To Remember, I Prevail & Beartooth
11/16/2019 20:00 Blue October
11/18/2019 20:30 Kikagaku Moyo & Minami Deutsch
11/20/2019 20:00 Goo Goo Dolls
11/21/2019 20:00 Moon Hooch
11/21/2019 20:00 Aaron Lewis
11/22/2019 20:30 Moon Hooch
11/22/2019 20:00 The Main Squeeze
11/26/2019 18:30 Five Finger Death Punch, Three Days Grace & Bad Wolves
11/27/2019 18:30 Five Finger Death Punch, Three Days Grace & Bad Wolves
11/29/2019 20:00 Beirut
11/30/2019 19:00 Beirut
12/02/2019 19:30 As I Lay Dying
12/05/2019 18:30 Five Finger Death Punch, Three Days Grace & Bad Wolves
1/02/2020 20:00 Motion City Soundtrack
2/04/2020 19:00 The Lumineers
2/08/2020 19:00 The Lumineers
4/11/2020 20:00 Powerglove

50s / 60s ERA

4/18/2020 20:00 Glen Burtnik's Summer of Love: Woodstock Edition